Підп’ятники: що це і якими вони бувають?

Тяжкість в ногах, печіння, дискомфорт, набряклість і інші неприємні симптоми виникають з різних причин: активний спосіб життя, перебування на ногах протягом дня, підвищені фізичні навантаження, захворювання опорно-рухової системи, хвороби суглобів ніг і багато іншого. Щоб від цього позбутися, рекомендуємо використовувати ортопедичні підп’ятники для взуття.

Хоча найбільш ефективно використовувати їх на початкових стадіях захворювань, лікарі призначають їх для профілактики і з метою корекції різних деформаційних змін. Придбати підп’ятники можна в роздріб в магазині «Ортоп». Також ми пропонуємо гнучкі умови співпраці оптовим покупцям. Розглянемо особливості цього аксесуара, а також рекомендації по вибору.

Що таке ортопедичні підп’яточники?

Виріб зовнішнім виглядом нагадує устілку без передньої частини і захищає лише п’яткову зону стопи. Підп’ятник виготовляється з силікону, шкіри або спеціального гелю і вкладається в взуття поверх устілки.

Моделі високої якості, мають ряд позитивних властивостей:

 • зниження навантаження на гомілковостопний і інші суглоби;
 • поліпшення кровообігу в стопі;
 • зниження м’язової напруги за рахунок того, що підошва не ковзає у взутті;
 • відмінна амортизація поштовхів і ударів при ходьбі покращує самопочуття при шпорі п’яти;
 • поліпшення ходи і постави за рахунок коректного положення стопи у взутті.
Шкіряний підп’яточник ПЛ-001
Шкіряний підп’яточник ПЛ-001

Різновиди підп’ятників

Ортопедичний підп’ятник може бути декількох категорій. Вироби відрізняються по матеріалам з яких їх виготовлено, а також формі. Залежно від матеріалів є можливість придбати наступні моделі:

 • Шкіряні. Універсальні моделі з високим ступенем жорсткості. Бувають різного розміру і товщини. Часто призначається як підпяточник для корекції довжини ніг, а також при низькому підйомі зводу стопи. Шкіряні моделі рівномірно розподіляють навантаження по всій поверхні стопи, знімають з неї навантаження, забезпечуючи комфорт під час ходьби.
 • Силіконові. Ортопеди вважають моделі з силікону найпрактичнішими. За ними легко доглядати, вони забезпечують відмінну підтримку, а за рахунок бортика з боків усувають підвищене навантаження по периметру п’яти. Служать зручним засобом боротьби з мозолями і тріщинами.
 • Гелеві. Підп’ятник самого мінімального розміру, за рахунок чого його дуже зручно використовувати в будь-якому вигляді взуття, навіть в літніх сандалях. Дуже добре допомагає при високих навантаженнях на ноги, а також є засобом профілактики виникнення тріщин на п’яті.

За формою розрізняють наступні моделі:

 • прямі – класичні моделі з підтримкою п’яти, виготовляються з різних матеріалів, кріпляться до устілки за допомогою клейкої основи;
 • клиновидні – мають додатковий виступ для підтримки поздовжнього склепіння стопи, також клиновидний підп’ятник має покриття з тканини;
 • чашоподібні – моделі, виконані з медичного силікону, оснащені додатковими бортами по периметру, які підтримують п’яту, забезпечуючи стабільність.

Максимально відповідально підходьте до вибору п’ятко утримувача. При неправильному виборі ваші проблеми можуть стати ще серйозніше. Тому перш за все зверніться до лікаря-ортопеда.

Коли варто використовувати підп’ятник?

Ортопедичний виріб рекомендують використовувати при багатьох захворюваннях суглобів нижніх кінцівок:

 • поздовжня і поперечна плоскостопість, а також профілактика даного захворювання;
 • остеохондропатія п’ятково-таранної кістки – некроз кісткової тканини, що тягне за собою мікротравми і мікропереломи;
 • компенсація різниці довжини ніг, що є наслідком різних захворювань опорно-рухової системи;
 • виправлення ходи при нерівномірному зношуванні взуття;
 • вальгусна деформація пальців стоп;
 • зайву вагу і ожиріння;
 • вагітність – виріб дозволяє зняти набряклість з нижніх кінцівок.

Підп’ятники при шпорі п’яти

Серед захворювань нижніх кінцівок п’яткова шпора – одне з найбільш неприємних. Що воно собою являє? Це запалення невеликої пластини (фасції) з боку підошви, що складається з сполучної тканини, розташованої в нижній частині п’яткової кістки.

Фасція простягається від верхньої частини п’яткової кістки, прикриваючи м’язи на підошві, а також ділиться на п’ять променів, що з’єднуються з пальцями. Її запалення призводить до утворення кісткового наросту (п’яткової шпори), що заподіює масу незручностей. Оскільки при шпорі п’яти під час ходьби виникає сильний біль, підп’ятники дозволяють знизити тиск на пошкоджену ділянку, полегшити біль і поліпшити самопочуття.

Рекомендації по вибору

Вибір моделі залежить від супутніх захворювань і тяжкості стану. Дотримуйтесь таких вказівок.

 • Шкіряні моделі з невеликою амортизацією краще підійдуть в період відновлення після операції.
 • Для компенсації різниці довжини ніг до 3 см при зміщенні тазових кісток рекомендуються шкіряні моделі з корковим покриттям.
 • Лікарі рекомендують використовувати силіконові моделі в якості профілактики. При товщині до 3 мм вони будуть непомітні в будь-якому виді взуття. Такі вироби – найкращий вибір для літнього і спортивного взуття.
 • Гелеві моделі забезпечують більш повний захист п’яти, а також взуття від викривлень.
 • У разі травми суглобів і кісток підошви і гомілковостопного суглобу застосовуються клиновидні моделі, оскільки крім п’яти вони підтримують і зведення стопи.

Співпраця з оптовими покупцями

Придбати ортопедичні вироби в роздріб можливо в магазині медичних товарів «Ортоп». Тут представлений широкий асортимент моделей.

Якщо ж ви представляєте медичний центр, приватну клініку або ортопедичний салон, компанія «Волсмарт», будучи офіційним представником торгової марки FootCare, пропонує можливість купити підп’ятники оптом. Безпосередньо представляємо виробника, ми гарантуємо прийнятні ціни, наявність повного розмірного ряду і своєчасні поставки. Крім того, ви отримаєте гнучкі умови оплати і можливість для ваших співробітників пройти навчання.

Для початку співпраці зв’яжіться з нами по телефону, відправте повідомлення по електронній пошті або пройдіть процедуру реєстрації на сайті. Це займе кілька хвилин часу.