Навіщо потрібні вальгусні бандажі?

Рух – це життя, а життя – це рух! Слова, сказані майже 2,5 тисячі років тому Аристотелем, не втрачають актуальності в наш час. Сучасний світ дуже – дуже динамічний, він вимагає від нас бути скрізь і відразу. З цієї причини будь-яке порушення в роботі опорно-рухового апарату вкрай негативно позначається на якості нашого життя.

Однією з найбільш неприємних патологій цієї сфери є вальгусна деформація першого пальця стопи, в народі іменується “кісточка на великому пальці ноги“. Це порушення, при якому деформується перший плюснефаланговий суглоб і розвивається поперечна плоскостопість. Головною причиною виникнення цієї патології вважається носіння незручного, підібраного не за розміром вузького взутті із занадто високим (більше 7 см) або занадто низьким каблуком. Нерівномірне навантаження на суглоби стопи призводить до неправильної роботи кістково-м’язового апарату, при цьому перша плеснева кістка починає випирати, формуючи хворобливу і набряклу “кісточку”” на нозі. Це викликає швидку стомлюваність, порушення ходи, складності з вибором взуття. Викривлення великого, а за ним – і всіх інших пальців стопи призводить до вираженого косметичного дефекту, що особливо неприємно для людей, що віддають перевагу відкрите взуття.

На жаль, ця проблема досить поширена. Вона супроводжується вираженим дискомфортом. Це змушує все більше людей шукати відповіді на запитання: “як прибрати кісточку на нозі?”. Однак, слід пам’ятати, що лікуванням подібних порушень займаються лікарі-ортопеди або подологи. У важких випадках може знадобитися операція, але на початкових стадіях захворювання високу ефективність показало носіння вальгусного бандажа. Це спеціальна шина для великого пальця ноги, яка стабілізує і фіксує стопу. Бандаж забезпечує анатомічно правильне положення пальця і ​​плеснових кісток. Завдяки цьому приходить в норму форма хворого суглоба, зникають перераховані вище симптоми, поліпшується якість життя людини.

Вальгусний бандаж SM-01
Вальгусний бандаж SM-01

Існує величезна кількість видів фіксаторів великого пальця стопи. Найефективніші з них – класичні, шарнірні і жорсткі бандажі. Розглянемо кожен вид окремо.

  1. Класичний фіксатор великого пальця стопи. Він складається з еластичної силіконової накладки, яка поміщається між першим і другим пальцями. За допомогою вставок з еластичної тканини і пластикових деталей, вона надійно фіксується на своєму місці, повертаючи пальці в анатомічно правильне положення. “Шишка” на нозі також закривається щільною тканиною, що зменшує дискомфорт від натирання взуттям. До переваг таких шин можна віднести: легкість і безболісність використання, усунення дискомфорту при ходьбі, рівномірний розподіл навантаження на стопу. Носіння цього бандажа в комплексі з ЛФК, масажем і медикаментозним лікуванням дає можливість позбутися від проблеми на ранніх етапах її розвитку захворювання.
  2. Шарнірні фіксатори для великого пальця стопи. Складаються з двох частин: бандажа для стопи і бандажа для пальця, з’єднаних шарніром – звідси і назва. Дана шина найчастіше використовується для реабілітації після операції з корекції вальгусної деформації стопи ( Hallus Valgus). Вона дозволяє регулювати положення хворого суглоба, при цьому частково зберігаючи рухливість пальця.
  3. Жорсткий посилений бандаж. Цей вид вальгусних шин є одним з найбільш ефективних способів позбавитися від кісточки на нозі, але при цьому може викликати дискомфорт у перший час використання. Його дія полягає в нерухомій фіксації великого пальця стопи в правильному положенні. Важливо відзначити, що використання жорсткого бандажа допускається тільки на нерухомій ступні, тому найчастіше лікарі призначають використовувати такі шини під час сну. Вони дуже ефективні і мають наступні переваги:
  • можливість регулювання положення пальця;
  • невисоку вартість і тривалий термін експлуатації;
  • універсальність використання на будь-який нозі.

У виготовленні даних виробів застосовуються тільки високоякісні гіпоалергенні матеріали: медичний силікон, неопрен, еластан, зміцнені металеві вставки і пластикові шарніри.

Незважаючи на високу ефективність в лікуванні кісточок на ногах, вальгусні шини мають ряд протипоказань:

  • індивідуальна непереносимість матеріалів, з яких виготовлений продукт;
  • незагоєні рубці, мокрі дерматити та інші запальні захворювання шкіри в області застосування бандажа;
  • з обережністю застосовують при запальних ураженнях суглобів, подагрі;
  • порушення мікроциркуляції;
  • набряк м’яких тканин в області накладення бандажа;
  • вальгусна деформація першого пальця стопи IV ступеня.

Необхідна консультація лікаря для використання вальгусних шин! Самолікування може негативно відбитися на Ваше здоров’я!

Якщо Вам потрібно купити вальгусний бандаж оптом від виробника, звертайтеся в компанію «Волсмарт»! Наші менеджери нададуть повну інформацію про асортимент продукції і дадуть відповідь на всі Ваші запитання!

Попередня статтяВставки в передній відділ стопи: що це і якими вони бувають?
Наступна статтяЧи потрібні ортопедичні устілки для занять спортом?