Система виготовлення індивідуальних устілок: кому вона може знадобитися і як працює?

Для консервативного лікування і профілактики плоскостопості та інших захворювань стоп активно застосовуються ортопедичні устілки. Їх головне призначення – фіксація, підтримка і корекція суглобів, зв’язок і склепінь стоп. Але традиційні ортопедичні устілки можуть впоратися з проблемою далеко не в кожному випадку.
Для максимального ефекту важливо підібрати виріб не тільки до конкретної моделі взуття, а й з урахуванням персональних анатомічних особливостей будови стопи людини. Тому для лікування ряду захворювань використовуються індивідуальні ортопедичні устілки.

На сьогоднішній день на ринку існує кілька технологій виготовлення індивідуальних устілок: тривимірні зліпки, комп’ютерне моделювання, вакуумно-компресійні подушки, а також на основі плоских напівфабрикатів з використанням технології термомоделювання. Устаткування для виготовлення ортопедичних устілок компанії “Волсмарт” призначено саме для цього способу. Розглянемо основні особливості даного методу і його переваги перед іншими.

Виготовлення ортопедичних устілок за допомогою плоских напівфабрикатів

Це найбільш популярна технологія, яка використовується більшістю ортопедичних салонів. У чому її переваги?
• Виробництво ортопедичних устілок здійснюється зі спеціальних заготовок, які досить адаптувати під розміри і особливості стопи людини.
• Висока швидкість роботи – весь процес займає не більше 30 хвилин з мінімальним впливом на організм людини.
• Необхідне обладнання дуже просте у використанні. Працювати на ньому може навчитися будь-який фахівець.
Якщо фахівець має необхідний досвід, ортопедичні устілки на замовлення принесуть максимальну користь в процесі лікування різних захворювань в найкоротші терміни.

Повний набір фахівця
Повний набір фахівця

Процес виготовлення індивідуальної устілки

У процесі виробництва використовуються спеціальні плоскі напівфабрикати з сучасних пластичних матеріалів. Вони легко піддаються обробці і швидко приймають форму стопи пацієнта. Устілка формується на рівній поверхні або спеціальній колодці, яка імітує положення стопи у взутті. Весь процес складається з наступних етапів.
1. Спочатку проводиться плантографія стоп – обстеження стопи на спеціальному пристрої – плантографі. З його допомогою можна побачити деформації і порушення в будові стопи. Це допоможе фахівцю підібрати устілку точно під потреби пацієнта, враховуючи всі індивідуальні особливості. Плантограф дозволяє визначити ступінь плоскостопості, деформації пальців і склепіння стопи, як поперечного, так і поздовжнього.
2. Завершивши огляд, з урахуванням наявних даних, а також типу взуття, яке пацієнт збирається використовувати разом з індивідуальними устілками, визначається необхідна заготовка ортопедичної устілки. Компанія “Волсмарт” пропонує напівфабрикати (заготовки) різних типів.
3. Заготівля устілки нагрівається за допомогою спеціального фена. Спеціаліст тримає фен на відстані 5-7 см від поверхні. Оскільки виріб виконано зі спеціального пластичного матеріалу, під впливом температури воно стає м’яким.
4. Розігріта заготовка встановлюється на спеціальну платформу. У проекції поздовжнього склепіння укладається стрічка з формувальної гуми і спеціальний вкладиш (валик Зейца), які моделюють поверхню стопи людини. Така конструкція необхідна для того, щоб уникнути неприємних відчуттів у клієнта від дотику нагрітої заготовки з підошвою.
5. Клієнт під час процедури приймає сидяче положення на спеціальній тумбі. Його гомілка розташовується під прямим кутом до поверхні платформи.
6. Далі фахівець прикладає розігріту заготовку через гумову стрічку до стопи і утримує її в такому положенні протягом декількох хвилин. Остигаючи, термопластичний матеріал заготовки набуває форми стопи. Ще через кілька хвилин можна вставити готову устілку в взуття та запропонувати клієнту пройтися по кімнаті. У тому випадку, якщо щось не підходить, як устілку можна розігріти повторно і провести повторне моделювання.
Що відчуває пацієнт при використанні індивідуальних устілок, виконаних на замовлення? Якщо людина страждає яскраво вираженою деформацією або плоскостопістю, можуть виникати неприємні або больові відчуття. Це цілком нормально. Больовий синдром протягом 4-5 днів вважається нормою. За цей термін він повинен звикнути і не відчувати жодного дискомфорту.
Якщо ж неприємні відчуття не проходять за тиждень або більше, слід звернутися до фахівця для повторного моделювання. Також при серйозних порушеннях корекцію слід проводити поетапно.

Переваги ортопедичних устілок на замовлення

• Більш коректне формування форми стопи і постави.
• Усунення неприємних відчуттів, зниження рівня стомлюваності і больових відчуттів при високій фізичній активності.
• Профілактика і лікування плоскостопості та інших ортопедичних захворювань.
• Скорочення періоду відновлення після отриманих травм стоп.
• Стабілізація кровообігу при діабетичній стопі, венозній недостатності і варикозному розширенні вен.
• Більш високий рівень комфорту при постійному перебуванні на ногах.

Устаткування для виготовлення індивідуальних устілок

Компанія «Волсмарт» представляє медичним центрам, приватним клінікам і всім бажаючим все необхідне обладнання для оперативного виготовлення устілок за індивідуальним замовленням. У вас є можливість придбати:
• плоский напівфабрикат устілки, виконаний з термопластичного матеріалу і покритий перфорованою натуральною шкірою;
• коригувальний клин з клеєм;
• плантограф медичний – спеціальне пристосування для діагностики стопи; дозволяє виявити наявність плоскостопості та інших деформаційних змін;
• заготовку підпяточника з термічним клеєм;
• стілець-тумбу для зручного положення пацієнта в процесі моделювання устілки;
• формувальну гуму;
• міні набір фахівця, що включає в себе валики Зейца, формувальну гуму, фен для нагріву заготовки, а також комплект навчального відео;
• повний набір фахівця, який додатково включає в себе плантограф для визначення плоскостопості і стілець-тумбу.

Для початку співпраці з компанією “Волсмарт” зв’яжіться з нами по телефону або електронній пошті. Також можна пройти реєстрацію на сайті. Ми раді бачити вас своїми партнерами.

Попередня статтяОртопедичні устілки: що це і які вони бувають?
Наступна статтяМіжпальцеві перегородки: що це і якими вони бувають?